Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

indeks1

Co gasi chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co trudności ze wzwodem albo impotencja. Mężczyźni, którzy mają obniżone libido albo nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeśli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może być wywołany bardzo różnorodnymi czynnikami, które zawierają zarówno kłopoty fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to przeważnie choroba alkoholowa, narkomania, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca albo efekty uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido ewentualnie wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm i kłopoty w związku. Niskie
kamagra libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn z powodu zahamowań wywołanych traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Nerwowy klimat

Większość mężczyzn przeżywa stres za sprawą trudów w pracy lub problemów w związku czy w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm ludzki ma naturalną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. W tym celu wydziela hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w praktyce mają zachęcać go do działania. Ciężko jednak po otrzymaniu słownej reprymendy od kierownika zacząć go bić albo uciekać, wskutek tego z reguły dusimy tę naturalną reakcję, powodując, że zgromadzona energia oraz napięcie nie mają ujścia. Jeśli przez długi okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swoich nerwów, możesz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich erekcja
jak brak popędu płciowego albo brak zainteresowania seksem.